Köznevelési projektek az Erasmus+ programban 2014-2020 között
Az Erasmus+ program keretében a köznevelési-, illetve a köznevelés terén aktív intézmények szakmai fejlesztési céljaik elérése érdekében pályázhattak mobilitási és partnerségi projektek megvalósítására.
A mobilitás során a külföldi képzésen való részvétel változatos lehetőségeket hordozott magában: a sikeres pályázók módszertani továbbképzésen, nyelvtanfolyamon vehettek részt, oktatási tevékenységet folytathattak külföldi iskolában, szakmai látogatást tehettek (job shadowing) egy külföldi iskolában vagy szakmai szervezetnél.
A pályázattípus célja, hogy a tanárok és más munkatársak – az intézményi igényeket szem előtt tartva - nemzetközi környezetben fejlődhessenek.
Kik pályázhattak mobilitásra?
- KA1 köznevelési munkatársak (tanárok) mobilitásában konzorciumvezetőként pályázásra jogosult helyi, regionális intézményfenntartók, hatóságok: települési önkormányzat, egyházi és magánfenntartók, országos és helyi nemzetiségi önkormányzat, szakképzési centrumok, tankerületi központok
- KA1 köznevelési munkatársak (tanárok) mobilitásában konzorciumvezetőként pályázásra jogosult egyéb oktatásirányító, szolgáltató intézmények: Klebelsberg Központ, Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal, tagintézménnyel rendelkező iskola/óvoda, pedagógiai szakszolgálatok, Pedagógiai-szakmai szolgáltató intézet, Oktatási Hivatal
- KA1 köznevelési munkatársak (tanárok) mobilitásában konzorciumvezetőként pályázásra jogosult intézmények: óvoda, általános iskola, gimnázium, szakgimnázium, technikum, szakképző iskola, készségfejlesztő iskola, kollégium, alapfokú/középfokú művészeti iskola
- KA1 köznevelési munkatársak (tanárok) mobilitásában küldő és fogadó intézményként részvételre jogosult, illetve KA2 iskolai, óvodai partnerségekben koordinátorként és partnerként részvételre jogosult intézmények: óvoda, általános iskola, gimnázium, szakgimnázium, technikum, szakképző iskola, készségfejlesztő iskola, kollégium, alapfokú/középfokú művészeti iskola
Partnerségi projektek keretein belül iskolai, óvodai partnerségek, továbbá vegyes intézményi összetételű köznevelési stratégiai partnerségek valósulhattak meg 2014 és 2020 között.
Iskolai, óvodai partnerségek
A sikeresen pályázó óvodák, általános iskolák, gimnáziumok, szakgimnáziumok, szakközépiskolák, szakiskolák, készségfejlesztő iskolák, kollégiumok, alap- vagy középfokú művészeti iskolák olyan közneveléshez kapcsolódó rövid és hosszú távú projektekre kaphattak támogatást, melyek óvodai vagy iskolai keretek között elvégezhető tevékenységekre épültek.
A hétéves ciklus célja a fenti intézmények 21. századi készségekkel és kompetenciákkal való felruházása, illetve az európai identitás erősítése volt.
Vegyes intézményi összetételű köznevelési stratégiai partnerségek
A pályázatra az oktatás, a képzés vagy a munkaerőpiac területén aktív köz- és magánintézmények, valamint a köznevelési intézmények jelentkezhettek.
A pályázattípus a köznevelésben biztosított lehetőséget új és innovatív gyakorlatok, módszerek kidolgozására, terjesztésére és alkalmazására a köznevelési intézmények és/vagy más, a köznevelésben érintett intézmények által megvalósított nemzetközi partnerségi projektek keretében. A projektek során innovációt vagy jó gyakorlatok cseréjét támogató partnerségek jöhettek létre.
Pályázattípusok 2014-2020
Kedves érdeklődő, kedves jövőbeli pályázó!
Az Erasmus+ program előző szakasza 2020-ban lezárult, a lenti pályázatokra jelentkezni már nem lehet. Az új 2021-2027 közötti szakasz pályázási lehetőségeit az új Erasmus+ honlapunkon érhetik el: Erasmusplusz \ Köznevelés Erasmus+ | Tempus Közalapítvány
|
Utolsó módosítás: 2022.11.07.
Következő határidő:
A COVID-19 járvány alapvető hatással van az oktatás, a képzés és az ifjúság területére is. Ilyen kivételes körülmények között az Erasmus+ programnak még nagyobb szerepe van az oktatás, a képzés és az ifjúság területén megvalósuló innovációk elősegítésében, valamint a személyes, szociálpedagógiai és szakmai fejlődési lehetőség megteremtésében.
Részletek
Következő határidő:
Az Erasmus+ stratégiai partnerségek célja a jó gyakorlatok megosztásának, fejlesztésének, átvételének vagy alkalmazásának támogatása intézményi, helyi, regionális, nemzeti vagy európai szinten.
Részletek
Következő határidő:
Az európai szakpolitikai kísérletek a programországok magas szintű hatóságainak irányításával megvalósuló, nemzetek közötti együttműködési projektek. Centralizált pályázattípus.
Részletek
Következő határidő:
E pályázati felhívás keretében országokon átívelő együttműködési projektek kapnak támogatást az általános oktatás és képzés, valamint a felnőttoktatás területén. Centralizált pályázattípus.
Részletek
Következő határidő:
Az Erasmus+ mobilitási projektek célja a pályázó intézményben dolgozók szakmai fejlődésének támogatása az oktatás minőségének fejlesztése és megújítása érdekében.
Részletek
Következő határidő:
Nemzetközi partnerségi projektek köznevelési területen aktív szervezetek számára, amelyek középpontjában az innováció és a jó gyakorlatok cseréje áll.
Részletek
Következő határidő:
Az Erasmus akkreditációs felhívás az Európai Unió 2021–2027. évi oktatási, képzési, ifjúsági és sportprogramjára történő előkészület keretében került közzétételre.
Részletek