
További információ >>
Figyelem!
Az Erasmus+ program első szakasza 2020-ban lezárult. Az új 2021-2027 közötti szakasz információit az új Erasmus+ honlapunkon érhetik el: erasmusplusz.hu
Beadási határidők a 2021-es évben:
- KA120 Erasmus-akkreditáció: október 19.
- KA121 Akkreditált intézmények költségvetés igénylő pályázata: május 11.
- KA122 Rövid futramidejű mobilitási pályázatok: május 11.
- KA210 Kis léptékű partnerségek: május 20.
- KA220 Együttműködési partnerségek: május 20.
A pályázati űrlap ezen a linken érhető el.
Köznevelési projektek az Erasmus+ programban 2014-2020
Az Erasmus+ program keretében a köznevelési-, illetve a köznevelés terén aktív intézmények szakmai fejlesztési céljaik elérése érdekében mobilitási (KA1) és partnerségi (KA2) projektek megvalósításához kérhetnek támogatást. Ezek a projektek tulajdonképpen intézményi tanulási formák, melyekben számos tanulási alkalom azonosítható.
A mobilitási pályázatokban a külföldi mobilitás a projekt fő eleme, a legfontosabb tanulási alkalom, s az összes többi projekttevékenység ennek előkészítését, illetve az ennek során szerzett tapasztalatok hasznosítását és terjesztését szolgálja. A partnerségi projektekben a partnerek együttműködésén, a projektmunkán van a hangsúly, a külföldi mobilitás ennek az együttműködésnek a támogatását szolgálja.
MOBILITÁSI PROJEKTEK
A pályázattípus célja
A tanárok és más munkatársak intézményi igényekre épülő szakmai fejlődésének támogatása nemzetközi környezetben.
Támogatható tevékenységek
• Külföldi képzésen való részvétel (módszertani továbbképzés, nyelvtanfolyam)
• Oktatási tevékenység egy külföldi iskolában
• Szakmai látogatás (job shadowing) egy külföldi iskolában vagy szakmai szervezetnél
Pályázásra jogosultak köre
- KA1 köznevelési munkatársak (tanárok) mobilitásában konzorciumvezetőként pályázásra jogosult helyi, regionális intézményfenntartók, hatóságok: települési önkormányzat, egyházi és magánfenntartók, országos és helyi nemzetiségi önkormányzat, szakképzési centrumok, tankerületi központok
- KA1 köznevelési munkatársak (tanárok) mobilitásában konzorciumvezetőként pályázásra jogosult egyéb oktatásirányító, szolgáltató intézmények: Klebelsberg Központ, Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal, tagintézménnyel rendelkező iskola/óvoda, pedagógiai szakszolgálatok, Pedagógiai-szakmai szolgáltató intézet, Oktatási Hivatal
- KA1 köznevelési munkatársak (tanárok) mobilitásában konzorciumvezetőként pályázásra jogosult intézmények: óvoda, általános iskola, gimnázium, szakgimnázium, technikum, szakképző iskola, készségfejlesztő iskola, kollégium, alapfokú/középfokú művészeti iskola
- KA1 köznevelési munkatársak (tanárok) mobilitásában küldő és fogadó intézményként részvételre jogosult, illetve KA2 iskolai, óvodai partnerségekben koordinátorként és partnerként részvételre jogosult intézmények: óvoda, általános iskola, gimnázium, szakgimnázium, technikum, szakképző iskola, készségfejlesztő iskola, kollégium, alapfokú/középfokú művészeti iskola
ISKOLAI, ÓVODAI PARTNERSÉGEK (KA229)
A pályázattípus célja
Az európai dimenzió erősítése az óvodákban és az iskolákban, illetve a köznevelési intézmények felruházása 21. századi készségekkel és kompetenciákkal.
Támogatható tevékenységek
- Bármilyen témájú projekt megvalósítható, ami kapcsolódik a közneveléshez, óvodai vagy iskolai keretek között elvégezhető tevékenységekre épül.
- A projektekben rövid vagy hosszú távú külföldi tanári és tanulói tevékenységek is megvalósíthatók.
Pályázásra jogosultak köre
Óvodák, általános iskolák, gimnáziumok, szakgimnáziumok, szakközépiskolák, szakiskolák, készségfejlesztő iskolák, kollégiumok, alap- vagy középfokú művészeti iskolák.
VEGYES INTÉZMÉNYI ÖSSZETÉTELŰ KÖZNEVELÉSI STRATÉGIAI PARTNERSÉGEK (KA201)
Pályázattípus célja
A pályázattípus a köznevelésben lehetőséget biztosít új és innovatív gyakorlatok, módszerek kidolgozására, terjesztésére és alkalmazására a köznevelési intézmények és/vagy más, a köznevelésben érintett intézmények által megvalósított nemzetközi partnerségi projektek keretében. A projektek lehetnek
- Innovációt támogató partnerségek
- Jó gyakorlatok cseréjét támogató partnerségek
Támogatható tevékenységek
Bármilyen témájú projekt megvalósítható, ami kapcsolódik a közneveléshez, óvodai vagy iskolai keretek között elvégezhető tevékenységekre épül, és összhangban van a Stratégiai partnerségek pályázattípus célkitűzéseivel. A projektekben rövid vagy hosszú távú külföldi tanári, munkatársi és tanulói tevékenységek is megvalósíthatók.
Pályázásra jogosultak köre
Az oktatás, a képzés vagy a munkaerőpiac területén aktív köz- és magánintézmények, valamint a köznevelési intézmények.
A 30 éves Erasmus+ arcai
Ismerje meg az Erasmus+ 30 hazai arcait, akiknek a története, sikerei inspirációként szolgálhatnak az Ön számára is.

Pályázattípusok
Utolsó módosítás: 2021.04.12.
Következő határidő: legközelebb jövő évben
E pályázati felhívás keretében országokon átívelő együttműködési projektek kapnak támogatást az általános oktatás és képzés, valamint a felnőttoktatás területén. Centralizált pályázattípus.
Részletek
Következő határidő:
A COVID-19 járvány alapvető hatással van az oktatás, a képzés és az ifjúság területére is. Ilyen kivételes körülmények között az Erasmus+ programnak még nagyobb szerepe van az oktatás, a képzés és az ifjúság területén megvalósuló innovációk elősegítésében, valamint a személyes, szociálpedagógiai és szakmai fejlődési lehetőség megteremtésében.
Részletek
Következő határidő:
Az Erasmus+ stratégiai partnerségek célja a jó gyakorlatok megosztásának, fejlesztésének, átvételének vagy alkalmazásának támogatása intézményi, helyi, regionális, nemzeti vagy európai szinten.
Részletek
Következő határidő:
Az európai szakpolitikai kísérletek a programországok magas szintű hatóságainak irányításával megvalósuló, nemzetek közötti együttműködési projektek. Centralizált pályázattípus.
Részletek
Következő határidő:
Az Erasmus+ mobilitási projektek célja a pályázó intézményben dolgozók szakmai fejlődésének támogatása az oktatás minőségének fejlesztése és megújítása érdekében.
Részletek
Következő határidő:
Nemzetközi partnerségi projektek köznevelési területen aktív szervezetek számára, amelyek középpontjában az innováció és a jó gyakorlatok cseréje áll.
Részletek
Következő határidő:
Az Erasmus akkreditációs felhívás az Európai Unió 2021–2027. évi oktatási, képzési, ifjúsági és sportprogramjára történő előkészület keretében került közzétételre.
Részletek